menu Home chevron_right
Historiamediasłużby specjalne (ss)Społeczeństwo i politykaterroryzm amerykańskiWojny i terroryzm

Audycja 11/08/2017: „Propaganda”

admin | 20 października 2017

Czym jest propaganda? Czy jest równoważna kłamstwu? I finalnie, czy propaganda może być pozytywna?

Propaganda

Audycja do pobrania (mp3):

>>> Propaganda

Linki:

Newsy:

W audycji były wykorzystane następujące utwory:

 • intro: Paco Santiago – La Danza del electron
 • outro: Max Waves – Distant (feat Pixieguts)
 • podkłady: softspace

Written by admin

Comments

This post currently has 1 comment.

 1. Mirek

  14 maja 2018 at 10:21 am

  Lata 80. to była de facto dyktatura wojskowa (a i tak dodam, iż moi rodzice – wyborcy PiSu będący jednoznacznie antykomunistyczni – twierdzą, że mimo wszystko były one lepsze niż 90. jeśli chodzi o poziom życia i warunki bytowe przeciętnej osoby). Swoją drogą zastanawia mnie, dlaczego będąc libertarianinem krytykujesz plan Balcerowicza i prywatyzacje – przecież tak zweryfikował wolny rynek, że zachodnia konkurencja wygrała, gdzie się tu doszukiwać spisku? Prosty efekt wieloletniej akumulacji kapitału, większy pożera mniejszego, podstawowa reguła kapitalizmu. Chyba, że jesteś przeciwny takim działaniom jak przykładowo dumping, no ale to oznaczałoby, że jednak popierasz jakieś regulacje.
  Gówniana kultura masowa to też efekt komercjalizacji – znowu nie mam nic więcej do powiedzenia nad to, że rynek zweryfikował 🙂
  Czytałem książki Zychowicza, ale jego poglądy na temat potencjalnego sojuszu II RP z III Rzeszą są dla mnie dość odpychające, a treści zawarte w książce mocno stronnicze, pisane z perspektywy jego poglądów.
  Odnośnie tego inteligentnego miasta Google – nie wiem dlaczego mieszasz w to komunizm (chociaż domyślam się, że masz na myśli coś w rodzaju stalinizmu gdzie de facto państwo pełni rolę monopolistycznego przedsiębiorstwa) to jest właśnie rozwinięty, późny, monopolistyczny kapitalizm. Tu problemem jest raczej sama natura postępu technologicznego – założę się, że ludzie nawet w bardzo liberalnym systemie z wielką chęcią z tego typu rozwiązań skorzystają dla własnej wygody, zobacz taki FB czy Windows zbierający dane. Pewnie podobnie będzie z innymi nowinkami jak chipy. Nie ma co doszukiwać się spisku.
  Mogę brzmieć w tych komentarzach jak adwokat diabła, ale piszę je dlatego, ponieważ prawacy tworzą syndrom oblężonej twierdzy, by siać swoją propagandę, a rzeczywistość tak naprawdę nie jest taka jednoznaczna. Soros jako spekulant giełdowy przez lewicę raczej lubiany nie jest (chyba że do worka z „lewactwem” wrzucasz paradoksalnie wcale nieodległy od ciebie demoliberalizm). Pieniądz bezgotówkowy jest w interesie bankierów i elit politycznych realizujących ich cele (w sumie tu analogia miałaby najwięcej sensu, bo komuniści też dążyli do zniesienia pieniądza, ale w systemie kapitalistycznym jest to zupełnie czymś innym motywowane). Nie bardzo wiem jak miałoby wyglądać zniszczenie rodziny – człowiek we współczesnej kulturze zachodniej jest przesiąknięty egoizmem i coraz mniej zdolny do poświęceń, do tego skupiony na rywalizacji o status ekonomiczny i konsumpcji – stąd mniejsza dzietność – chodzi o wygodnictwo. Do tego dochodzą kwestie jak odejście od konserwatywnych wartości i rozwój antykoncepcji. Nie bronię marksistów, w tej ideologii nie podoba mi się to samo, co w kapitalizmie – materializm. Ale naprawdę, twierdzenie że jest to ideologia dominująca naszych elit to dla mnie jakaś kompletna aberracja.

Leave a Reply

Czaty

Teoria Chaosu [czat główny]
Teoria Chaosu [czat Discord]
Radio Radio

Klucz publiczny (PGP)

Do szyfrowana wysyłanych maili. Polecam Enigmail dla programu Thunderbird.
klucz publiczny
klucz publiczny spakowany zip

 

 • cover play_circle_filled

  01. Podsumowanie 2020 roku
  1. stycznia

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  02. Trump vs Biden - czyli teatr dla gojów
  8. stycznia

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  03. Covidowy obłęd! Kto nieoczekiwanie jest po stronie normalności? (audycja muzyczna)
  5. lutego

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  04. "Zatrzymać adopcje zagraniczne w Polsce!" - kto jest za, a kto przeciw? Gość: Paweł Bednarz
  5. marca

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  05. Morgellony, nano-robaki, sztuczne pasożyty... czyli spiskowa szajba!
  2. kwietnia

  add_shopping_cart
 • cover play_circle_filled

  Podcast Teoria Chaosu NR7: „Chemtrails – smugi chemiczne” (1. stycznia 2011)
  Teoria Chaosu NR7: "Chemtrails - smugi chemiczne"

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play