menu Home chevron_right
Kryzysy i katastrofyZmiany na Ziemi

Audycja 07/11/14: „Polski Titanic…”

admin | 20 listopada 2014

Co się dzieje aktualnie w Polsce? Jak zmienić system ekonomiczno-polityczny w Polsce? Co doradza młodym Polkom i Polakom prezes banku centralnego Kanady Stephen Poloz? Mity i fakty ekonomiczne dot. Polski w stosunku do krajów lepiej rozwiniętych, w tym prawdziwej Zielonej Wyspy.

Polski Titanic autorstwa Tomka z Kutna


>>> Tutaj pobierz plik audycji 07.11.2014 <<<

Newsy:

Linki:

W audycji były wykorzystane następujące utwory:

 • intro: Paco Santiago – La Danza del electron
 • outro: Max Waves – Distant (feat Pixieguts)
 • podkłady: softspace
 • Hypnotix – Reasoning

Written by admin

Comments

This post currently has 14 comments.

 1. zły

  22 listopada 2014 at 12:32 pm

  Cześć Claude. Mam prośbę – czy mógłbyś więcej nie wpuszczać na linię tego oszołoma44? Nie dość że nie da się go słuchać z powodu jego skrajnego mitomaństwa i egocentryzmu to jeszcze bije od niego hipokryzją na kilometr. Przypominam że jeszcze miesiąc temu obrażał on ciebie, ivelliosa i słuchaczy teorii chaosu w swojej audycji. Teraz gdy nikt go nie chce słuchać [ma 4-5 słuchaczy] i ma problemy finansowe [prosił o wsparcie w swojej audycji] wraca do teorii bo liczy na korzyści z tego wynikające. kto jak kto ale ty claude powinieneś znać się na ludziach i eliminować szkodników ze swojego otoczenia. Prozę nie kasuj tego komentarza b chciałbym znać też opinię innych słuchaczy na ten temat. pozrawiam

 2. Radek

  22 listopada 2014 at 9:14 pm

  Sorry Claude ale wpuszczanie na antenę tego chorego44 to brak szacunku dla ludzi, którzy zarywają nocki aby móc posłuchać na żywo Teorii. Nie ździwiłbym się , też
  gdyby Ivelios przestał udostępniać w Radio Paranormalium audycje z udziałem tego
  kolesia.

 3. Michał

  22 listopada 2014 at 11:43 pm

  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem , przeliczasz kraj który ma silniejsza walutę z zarobkami w Polsce..? Jak można mieszkać za granicą i twierdzić, że zarobki są większe, a ceny takie same .. W przypadku Irlandii, UK czy USA niemal automatycznie koszty życia rosną proporcjonalnie do zarobków.. Owszem zarabia się więcej, ale np. ceny w takim McDonaldzie’ są mniej więcej analogiczne tyle, że w Euro , przykładowo w takiej Irlandii czy w Norwegii w fast foodach ceny są najwyższe.. . tylko elektronika przeliczana jest na stała cenę.

  • dudi

   23 listopada 2014 at 2:24 am

   @Michał
   Audycji jeszcze nie przesłuchałem, ale pewnie chodzi o to, że na Zachodzie stosunek zarobków do kosztów życia jest zdecydowanie korzystniejszy niż w Polsce, dzięki czemu tam nawet na pensji minimalnej da się żyć na dość przyzwoitym poziomie, co w Polsce jest raczej niewykonalne (sam wynajem kawalerki nierzadko pochłonie więcej niż wynosi ta polska minimalna).
   A czy ceny za granicą rosną analogicznie to bym polemizował. Wręcz często dochodzi do takich paradoksów, że taki sam produkt jest tańszy w niemieckim supermarkecie niż w polskim. A nawet jeżeli ceny są wyższe, to tylko nieznacznie, na pewno nie w stosunku 1:4, jak złotówka stoi do euro.

   • Michał

    23 listopada 2014 at 10:28 pm

    No dobrze tylko to nie zmienia faktu, że autor klasyfikuje Polskę jako biedną wręcz głodową i upośledzoną, niestety ja mogę zgodzić się tylko z tym ostanim określeniem ponieważ Polska w skali świata jest bogatym krajem.. Polska wyewoluowała do momentu gdzie w pewien sposób dościga kraje zachodnie. Oczywiście w krajach najbogatszych żyje się lepiej zarabia się tam 4-krotność lub 5-krotność tego co w Polsce, ale nie kilkadziesiąt razy jak było dawniej..

    Natomiast stopa bogactwa w pewien patologiczny sposób rośnie, jeżeli coś zahamowało ten rozwój to systemy zachodnie obecnie’;i jak wiadomo (trudna przeszłość tego kraju wypisana połowicznie przez m.in takie kraje jak UK czy Irlandia które popierały i umacniały propagandę jakoby Polska należała do Rosji/ była jej własnością) …z czym niewątpliwą nie możemy uporać się do dzisiaj. Kiedy jeszcze dużo musi się zmienić i pokoleń minąć aby to naprawić ogromne możliwości tego kraju na wszelkie zmiany i wybicie się już zostały zmarnowane po 89 r. Całe bogactwo, potencjał naukowy, sprzedane przedsiębiorstwa, banki, stocznie za darmo zrujnowano przemysł gospodarczy kopalnie, bankructwa firm, reforma gospodarcza zrobiona w sposób naiwnie niekompetentny – zmarnowano cały potencjał gospodarczy i ekonomiczny tego kraju.

    • Michał

     23 listopada 2014 at 10:58 pm

     Polecam wszystkim książkę „Patologia transformacji” Witolda Kieżuna która w sposób jasny wyjaśnia sytuacje współczesnej Polski .

  • johny

   27 listopada 2014 at 9:42 am

   Ale co to za miara cen patrzac na ceny w macu? To zaden wyznacznik. Ceny w macu sa drozsze miedzy innymi dlatego, ze obsluga pracownikow jest drozsza niz w Polsce. Tak samo w uslugach typu fryzjer i innych. Ale normalne jedzenie, elektronika, motoryzacja maja ceny porownywalne a czesto i tansze niz w Polsce. Kuzyn, ktory mieszka od urodzenia w Niemczech, ostanio przyjezdzajac do Polski i lazac po supermarkecie za jedzeniem, dziwi sie czemu jest drozej niz u nich. U nas tansze sa owoce czy warzywa w sezonie i tyle. Wszystko inne ceny ma podobne.

Leave a Reply

Czaty

Klucz publiczny (PGP)

Do szyfrowana wysyłanych maili. Polecam Enigmail dla programu Thunderbird.
klucz publiczny do ściągnięcia


 • cover play_circle_filled

  01. Pedofilia elit widziana okiem whistleblowera – Iwona Shamsan Gapińska (gość) cz.1
  9. sierpnia

 • cover play_circle_filled

  02. Pedofilia elit widziana okiem whistleblowera – Iwona Shamsan Gapińska (gość) cz.2
  9. sierpnia

 • cover play_circle_filled

  Podcast Teoria Chaosu NR7: „Chemtrails – smugi chemiczne” (1. stycznia 2011)

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play